Kriz döneminde önceliklerimiz….

Hayatımız boyunca sürekli bir öğrenme içerisindeyiz isteyerek veya istemeden yıllarca uğraşıp Emek vererek öğrendiğimiz bir şey bazen bir musibetten öğrendiğimiz ile değişebiliyor ve yeni kazanımlara dönüşebiliyor.
Yani öğrenmek hayata gözlerini açtığımız andan itibaren, kapatınca ya kadar hiç bitmeyecek bir süreç
Ama asıl önemli olan öğrenmemiz değil öğrendiklerimizi hayata geçirmemiz.
Kendimiz için, sorumlu olduklarımız için ve çevremiz için öğrendiklerini hayata geçirirken çevremize faydalı olabiliyor muyuz?
Yapmamız gerekenleri yapmak için damarlarımızda akan bir enerji hissedebiliyorsak doğru şeyler yapıyoruz diye düşünüyorum.
İşte tam olarak bende böyle bir duyguyla çalışan şanslı kişilerdenim İşimle ilgili öğreniyor olduklarım hissettiklerimi deneyimlediklerimi paylaşıyorum.
Hayatımız içerisinde ve işimiz de sorunları çözüyor olmak sorunları bitirmiyor sürekli olarak yeniden başka sorunlarla karşılaşıyor olacağız.
Yani bu bir yolculuk Bunun farkına varmak çok önemli yoldaki sorunlara sadece odaklanırsak yolculuğun hiç bir anlamı kalmadığı gibi bir zulüm haline gelecektir, böyle bir durumda da yolculuğu tamamlamakla ilgili amacımız ortadan kalkacaktır.
Halbuki bizim ilk yapmamız gereken hayata ve amaçlarımıza tutunmaktır.
Bunu sadece Kendimiz için değil sevdiklerimiz ve sorumlu olduklarımız için de yapmalıyız.
Yaşam ve şartlar Sadece bizim kişisel inisiyatifimiz ile yönetilemez. Şartları ve durumları doğru algılamak elde bulunan imkanları en iyi şekilde değerlendirmek ve toplamın faydasına katkı sağlayacak şekilde hareket etmek çok önemli.
İşte şimdi böyle çok özel bir durumun içerisindeyiz öğrendiklerimizi ve deneyimlerinizi gözden geçirip yeni durumun niteliklerini doğru anlayıp ona göre davranmanın önemi ve hayatiyeti çok daha fazla arttı .
Her şerde bir hayır vardır diye boşa Söylenmemiş. Zor zaman dilimini atlatmak için yapmamız gerekenler bizi doğru olanı yapmaya teşvik edecek başarılı olanları güçlendirecek.